Сървър за най-добрите

Можете да пишете тук, ако имате някакви идеи за тази игра и какво може да се подобри! Моля забележете, че ние не коментираме предложенията, и не добавяме всяка нова идея в играта.
bob22
Регистриран: пет 10. юни 2011, 00:00

Сървър за най-добрите

Мнениеот bob22 » вт 8. окт 2013, 17:08

Предлагам създаване на нов сървър, в който да могат да се регистрират първите по точки 1000 фермера от всеки от сегашните сървъри. Имам предвид от всички държави, в които е разпространена играта, международен сървър, като езикът на играта да е английски. Регистрирането да стане със същото име и имейл, които фермерът има в регионалния сървър, като ако играчът промени името на фермата си в единия сървър, автоматично да се променя името и в другия. След името, разбира се трябва да е и името (съкратено) на държавата. Друго условие е фермерът да има активен супер акаунт в регионалния сървър. Всеки, който изпълнява горните условия да получава временна парола за достъп до международния сървър и паролата да е активна само докато има активен супер акаунт в регионалния сървър.
В настоящия си вид играта позволява играч, който купува много кредити да напредва по-бързо в класацията. Освен това стандарта е различен в отделните страни. Това налага мерки за равни възможности при развитието на фермите. Най-съществената, която предлагам е, че кредити в новия сървър няма да се купуват с реални пари, а ще се получават в отделна област от Пондингтън, подобно на лесовъдството. Ще я нарека условно златна мина „Клондайк”. Добитите златни песъчинки ще се обменят за кредити. 1000000 златни песъчинки да са равни на 1 кредит, като това съотношение е примерно и подлежи на промяна от разработчиците на играта, както разбира се и определянето на времето за добив на една песъчинка. Така активирането на супер акаунт за 1 месец ще става чрез 40 изработени кредита от мината или чрез купуването им от виртуалния пазар на играта.
Ако разработчиците определят бърз добив на злато, респективно кредити, това ще позволи бързо развитие на играта, като победителят ще е този, който пръв достигне 49 ниво, това би могло да стане в рамките само на една календарна година (въпрос на правилно изчисление на скоростта на добив на злато). След което сървърът ще трябва да се рестартира.
Паралелно е хубаво да има и различни класации по държави. Също така състезанията в Глобалната надпревара биха били доста по-интересни, ако се направят подобрения, защото сегашния им вид е доста тромав .
По-долу съм предложил мерки за защита от игра чрез повече от един акаунт и „преточване” на средства от един акаунт в друг, което би опорочило класациите в новия сървър:
1.Трябва да отпадне напълно търговията с договори.
2. При търговията на пазара, когато се купува продукт, системата да позволява винаги това да става от офертата с най-ниската цена до изчерпване на количеството.
3. Ако има няколко почти едновременни заявки, купува не първият заявил фермер, а на случаен принцип един от всичките заявили. Времето на събиране на заявките да бъде минимум 10 секунди.
Всичко останало в играта: сгради, мисии, нива да остане както е в регионалните сървъри в момента. Всеки, който влезе в този сървър с предоставената му парола ще трябва да закупи време за игра за текущия месец. Времето за игра ще се предоставя срещу кредити закупени с реални пари, примерно 10 кредита (числото подлежи на промяна) равни на 90 часа игра за 30 дни, като това е максимум игрово време. Това означава по 3 часа на ден, което е напълно достатъчно за игра. При всяко първо влизане в акаунта за деня времето за игра намалява с 3 часа. Ако играчът надвиши 3 часа игра за деня, времето намалява с още 3 часа и т.н. (ще е необходим таймер, който отброява тези 3 часа, само когато се влезе в акаунта). Това е с цел да се ограничи играенето от един акаунт на няколко човека на смени.
Времето за игра да се запазва непроменено при условие, че за денонощието не е влизано нито веднъж в акаунта. Така, който е възпрепятстван да играе през някои дни ще може да ползва спестеното време през други удобни за него дни.
С оглед защита от игра с ботове би било добре при прибиране на продукцията в появяващия се прозорец да има проста аритметична задача, например „Колко е 8 по 5?”. При правилен отговор продукцията се прибира, а при неправилен сградата или полето се блокира за определено време, примерно 3 часа.
Надявам се предложението да бъде разгледано, подкрепено и предложено на разработчиците на играта.

ST. JOHN DAIRY
Регистриран: вт 18. дек 2012, 09:29
Контакти:

Re: Сървър за най-добрите

Мнениеот ST. JOHN DAIRY » вт 8. окт 2013, 19:47

Според мен единственият смислен начин да се направи такъв сървър е следният - изпращат се покани на най-добрите играчи от всеки сървър, от тях който иска се регва, и от там нататък играта си е абсолютно същата: който плаща - печели, който не плаща - не печели ;)
ПП
Сега видях, че и аз съм в първата хилядарка на С1. Та ако предложението мине - отстъпвам без пари мястото си на всеки, който иска да си мери чепика с немците и техните 25 сървъра.

Къща-невидимка: s1.veselaferma.com/farmhouse.user=18153768
Профил в Портала: https://bg.upjers.com/user/jobat

driverr
Регистриран: чет 30. май 2013, 20:14

Мнениеот driverr » пет 5. дек 2014, 23:09

ST. JOHN DAIRY написа:Според мен единственият смислен начин да се направи такъв сървър е следният - изпращат се покани на най-добрите играчи от всеки сървър, от тях който иска се регва, и от там нататък играта си е абсолютно същата: който плаща - печели, който не плаща - не печели ;)
ПП
Сега видях, че и аз съм в първата хилядарка на С1. Та ако предложението мине - отстъпвам без пари мястото си на всеки, който иска да си мери чепика с немците и техните 25 сървъра.

здравейте и от мен искам да питам къде е този списък и как мога да видя на кое място съм аз ?

Потребителски аватар
krisom
Модератор
Регистриран: чет 9. фев 2012, 15:00

Мнениеот krisom » съб 6. дек 2014, 09:27

driverr написа:
ST. JOHN DAIRY написа:Според мен единственият смислен начин да се направи такъв сървър е следният - изпращат се покани на най-добрите играчи от всеки сървър, от тях който иска се регва, и от там нататък играта си е абсолютно същата: който плаща - печели, който не плаща - не печели ;)
ПП

здравейте и от мен искам да питам къде е този списък и как мога да видя на кое място съм аз ?

Списъкът се намира в Мууград. Кликваш на статистиката и се намираш. :)
Форма за поддръжка: ТУК

Върни се в “Коментари и предложения”